تعطیلی سرویس کلوب دات کام

سلام

بلاخره کار کلوب دات کام هم به پایان رسید ، سرویسی که به گفته مدیران این وبسایت در زمان ظهورش و در اوج خود به یکی از ۳ وبسایت برتر ایران تبدیل شده بود. الگو برداری از شبکه اجتماعی محبوب زمان خود “اورکات” بود ، هم اکنون بعد از ۱۲ سال به کار خود پایان می دهد.

آقای محمدجواد شکوری مقدم ، به عنوان مدیرعاملشرکت صباایده ، صاحب گروه های آپارات ، فیلیمو ، میهن بلاگ و … در سخن پایانی خود به این موضوع اشاره داشته است که راه دشواری را برای حفظ این سرویس طی کرده اند و از مشکلات در راه اداره آپارات و سایر سرویس ها سخن گفته اند.

فارغ از اینکه این تعطیلی از نتیجه ی اتخاذ سیاست های نادرست مدیران خود ، از عدم توجه به نیاز های کاربران ، افول سرویس های این چنینی مبتی بر وب یا فروغ بیش از پیش نرم افزارهای تحت موبایل که حاکی از این هست که موبایل ها ترافیک وب را در دست دارند ، یا هر موضوع دیگری علت این ناکامی باشد ، مهمترین موضوع در این سرویس های الگو برداری شده “عدم اطمینان به سرویس های داخلی” برای بلند مدت هست.

بخشی از اعتباری که هم اکنون آپارات به دست آورده شده است به دلیل وجود محدودیت های دسترسی به یوتیوب هست ولی زحمتی که این گروه برای ایجاد این مجموعه متحمل شده اند، نیاز به پشتیبانی دارد تا بتوانیم حداقل در سرویس های الگوبرداری شده به خوبی و با ثبات ظاهر شویم و نیاز های ملی خود را برطرف سازیم.

در انتها سایت کلوب در این مطلب از کاربران خود خواسته است در صورت وجود اطلاعاتی که نیاز به گرفتن پشتیبان دارند ، تا پایان فصل پاییر امسال به این سیستم وارد شده و نسبت به ذخیره سازی آن اقدام کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *