غیر فعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز ۱۰

برای اینکه بتوانید همیشه در بالاترین امنیت ارائه شده از سوی شرکت ارائه دهنده ی سیستم عامل خود نسبت به تهدیدات امینتی ازجمله ویروس ها و … باشید ، نیاز به به روز نگه داشتن سیستم عامل کامپیوتر خود می باشید.

در آخرین نسخه از سیستم عامل شرکت مایکروسافت، غیرفعال سازی دریافت آپدیت های ویندوز به روش قدیمی خود امکان پذیر نمی باشد. برای اینکه بتوانید این حجم زیاد از آپدیت را مدیریت کنید، می توانید به صورت دستی ویژگی آپدیت خودکار ویندوز ده را غیرفعال کنید. از این طریق و در زمان های مدنظر می توانید از همین روش به فعال سازی و دریافت فایل های آپدیت اقدام کنید.

برای این مهم موارد زیر را به ترتیب انجام دهید :

۱- باز کردن پنجره Run از طریق کلید های ترکیبی (Window key + R) یا از روش راست کلیک کردن روی آیکن Start ویندوز و انتخاب گزینه ی Run .

۲- نوشتن عبارت services.msc و ok کردن آن.

 

 

۳- در این مرحله پنجره ای با عنوان Services باز می شود و از سمت چپ گزینه ی (Services (Local انتخاب می کنید.

۴- از قسمت سمت راست ردیف مربوط به Windows Update را انتخاب کنید.

 

 

۵- در این پنجره جدید ، بایستی از سربرگ General گزینه ی Startup type را به صورت Manual و یا Disable انتخاب کنید و با گزینه ی Ok یا Apply این تنظیمات را ذخیره کنید.

 

 

توجه داشته باشید در صورتی که Manual را انتخاب کرده باشید ، برای توقف این سرویس از چهار گزینه ی پایین در قسمت Services Status باید گزینه ی Stop را کلیک کنید. همینطور در نظر داشته باشید برای اجرای مجدد این سرویس و فعال کردن آن می توانید از گزینه ی Start استفاده کنید.

موفق باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *